Informacje o bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica to sieć 4 bibliotek (biblioteka główna i 3 filie) zaspakajających potrzeby czytelnicze, informacyjne i kulturalne mieszkańców gminy. W ofercie oprócz książek, czasopism i dostępu do platformy Legimi (ebooki, audiobooki i synchrobooki) mamy warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania autorskie i okolicznościowe, lecje bibliotreczne, zajecia plastyczno-literackie. 

Godziny wydarzenia

17.00 - 20.00

Plan wydarzeń

Start "Nocy Bibliotek" planujemy na godzinę 17.00. W tym roku przenosimy sie z wydarzeniem do budynku "Domu Kultury" w Motyczu ze względu na scenę oraz nagłosnienie, które się tam znajduje. Akcja obejmuje wszystkie placówki biblioteczne gminy Konopnica. 

Powitanie uczestników, kilka słów o samej akcji oraz jej tytule.
Czytanie performatywne "Scenek małżeńskich" Stefanii Grodzieńskiej, w wtykonaniu teatru amatorskiego z gminy Konopnica "Stacja Teatr" 
Kalambury literackie 
Festiwal absurdu. Zachęcamy uzcestników wydarzenia do pokazania, przeczytania lub opowiedzenia o swoich "spotkaniach" z absurdem w literaturze, mowie, piosenkach czy ubiorze. 
Rozmowy prowadzone w oparciu o tytuł tegorocznej Nocy Bibliotek "Absurd nie czytać.

Zakończenie planujemy około godziony 20.00 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Motycz

  • Kod pocztowy

    21-030

  • Adres

    Kozubszczyzna 127

  • Strona

    https://gbpkonopnica.pl/

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

W sobotę 7 października spotkaliśmy się w budynku "Domu Kultury" w Motyczu na Nocy bibliotek. Było nas ponad 30 osób. Klimatyczne wnetrze, ze sceną i starymi, lecz odnowionymi meblami tworzyły niepowtarzalny klimat. Rozpoczęliśmy od powitania i przedstawienia idei akcji, aby przejść do czytania performatywnego "Scenek malżeńskich" Stefanii Grodzieńskiej. W rolę lektorów wcielili się członkowie grupy teatralnej "Stacja Teatr w Konopnicy". Nastepnie przyszedł czas na kalambury w dwóch kategoriach: tytuły ksiażek (między innymi dramaty z elementami absurdu) oraz powiedzenia. Po przerwie na kawę i ciasto, zagraliśmy w literacki głuchy telefon. Hasłami były tytuły komedii kryminalnych, niejednokrotnie absurdalne same w sobie.  Podczas festiwalu absurdu mogliśmy obejrzeć dwie wyjątkowo nietypowe kreacje. Uczestnicy Nocy Bibliotek chętnie wzięli udział w kolejnej zabawie literackiej, która wywoływała salwy śmiechu. Czytaliśmy książki na wyrywki, po jednym zdaniu z wybranych stron. Wydarzeniu towarzyszyła wystawka książek - klasyka literatury z elementami absurdu, komedie kryminalne oraz książki Andrzeja Pilipiuka o wyjątkowym bohaterze literackim - Jakubie Wedrowyczu. Rozmawialiśmy także o absurdach w życiu codziennym.
Tegoroczna Noc Bibliotek była wyjątkowo udana. Dzięki zaangażowaniu uczestników wszyscy doskonale się bawili. 

foterdziecko