Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa działa w Chełmży od 1946 roku. Jest dla społeczności lokalnej podstawową instytucją kultury i stopniowo wciela w życie ideę Biblioteki jako "trzeciego miejsca".

Tajemniczy Gość w Bibliotece
Całe wydarzenie będzie się składało z trzech części.
Część pierwsza to escape room, którego rozwiązaniem jest odkrycie tajemnicy, kto będzie Nocnym Gościem naszej Biblioteki. W naszym bibliotecznym ogrodzie powstanie trasa z zagadkami/łamigłówkami nawiązującymi do książek zaproszonej/-ego autorki/-a. Rozwiązaniem wszystkich będzie hasło tegorocznej Nocy Bibliotek oraz imię i nazwisko naszego Gościa.
Część druga - zapraszamy uczestników spotkania z ogrodu do czytelni w Bibliotece.
Zwycięzca gry - osoba, która pierwsza rozwiąże wszystkie zagadki, otworzy sejf i prawidłowo odpowia na pytanie kto jest Nocnym Gościem, otrzyma nagrodę - książkę Gościa z dedykacją. Pozostali uczestnicy otrzymają inne książki, okolicznościowe zakładki i exlibrisy Nocy Bibliotek.
Na wszystkich czekać będzie kawa, herbata i przekąski oraz wystawa z pracami Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Wakacje z książką".
Gdy uczestnicy się posilą zaprosimy ich na spotkanie autorskie z ujawnioną już osobą.
Część trzecia - film, nawiązujący tematyką do książek.

Wydane po 2010 r. serie wydawnicze,
thrillery,
powieści obyczajowe i historyczne

Chełmża

Cóż to była za noc!!! Noc Bibliotek!
Najpierw detektywistyczna przygoda w ogrodzie, który specjalnie na ten wieczór zamienił się w bajkową krainę parasoli z zagadkami.
Potem chwila na filiżankę gorącej herbaty, domowe pyszności, dzielenie się wrażeniami, książkowe zakupy i upominki.
Wreszcie - skoro zagadka kto będzie naszym Nocnym Gościem się wyjaśniła - spotaknie autorskie z Anną Szczęsną. Pisarka ma już na koncie kilkanaście powieści. Wiele z nich mamy na półkach naszej biblioteki i właśnie ich popularność wśród czytelników zadecydowała o zaproszeniu właśnie pani Anny. Autorka zdradziła tajniki swojego warsztatu pisarskiego i opowiedziała jak powstają jej powieści, opisała swoje literackie fascynacje i chętnie odpowiadała na pytania uczstników spotkania. Ci, którzy kupili książki, otrzymali w nich okolicznościowe dedykacje.
A na koniec obejrzeliśmy film, który przybliżył nam bliski sercu Autorki, jej rodzinny Włocławek.
To było niezapomniane spotkanie. Dziękujemy Państwu za udział i - jak zwykle - zapraszamy do Biblioteki. Najnowsza książka Anna Szczęsna - książki, które same się czytają już stoi na naszej półce - można rezerwować.
#NocBibliotek