Biblioteka dla wszystkich- nauczycieli, studentów, dorosłych, młodzieży, dzieci. Księgozbiór z dziedziny pedagogiki, dydaktyki, psychologii, książki naukowe z wielu dziedzin, biografie, beletrystyka, lektury szkolne, książki dla dzieci i młodzieży, gry planszowe.

Zakopane

ul. Gimnazjalna 14

W dniach 6.10 oraz 9.10 odbyło się spotkanie w ramach Nocy Bibliotek. Tym razem gościem specjalnym był Mikołaj Kopernik..... Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem poznały niezwykłą postać naszego astronoma, dowiedziały się z jakich dokonań jest słynny na cały świat oraz poznały genezę nazwiska rodu Kopernika (to jednak nie od zupy koperkowej ;)...). Podczas zajęć wysłuchały niezwykłych ciekawostek o kosmosie, planetach, gwiazdozbiorach i galaktykach.Na koniec dzieci rysowały własne gwiazdozbiory, które otrzymały niezwykłe nazwy, a dzieci stworzyły również krótkie historie wyjaśniające nazewnictwo konstelacji. Jako, że tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek było "Absurd nie czytać", więc część z konstelacji otrzymała naprawdę absurdalne nazwy: "Konstelacja Wydroptaka", "Gwiazdozbiór Młotopsa", "Konstelacja Cybernetycznego Robota", "Konstelacja Magiczna Puszcza", "konstelacja Kociego Wąsa". Gratulujemy dzieciom wyobraźni!Na koniec dzieci wsiadły do naszej rakiety i poleciały w kosmos... Urokom podrózy nie oparł się również Mikołaj, którego również wysłaliśmy w podniebną podróż....