Biblioteka mieści się w budynku poklasztornym znajdującym się na skarpie nad rzeką Wartą. Charakterystyczny klimat naszej instytucji "przenosi" w czasie czytelników.  Posiadamy bogaty zasób literatury dziecięcej, sprzyja to organizowaniu zarówno lekcji bibliotecznych oraz sobotnich zajęć dla najmłodszych pod nazwą "Bajkowe Soboty". Dla Seniorów prowadzimy tzw. "Treningi umysłu"

W programie
16.00-17.25 Projekcja filmu
17.30 - zajęcia kreatywne "Rozproszyć mrok"
18.20 - Zabawy czytelnicze po zmroku

Jeśli jest taka możliwość chętnie przyjmiemy komiksy, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony młodych czytelników.

Pyzdry

Kaliska 25B

Ach co to była za noc!"Absurd nie czytać" pod takim hasłem odbyła się piątkowa Noc Bibliotek.Czytaliśmy więc... ale inaczej niż zwykle, bo przy zgaszonym świetle z latarkamiZwiedzaliśmy biblioteczne zakamarki po zmroku, poszukując tajemniczych ex-librisów ukrytych między regałami i rozpraszaliśmy mrok kolorowymi lampionami własnej produkcji. Nocne zabawy poprzedzone zostały projekcją animacji "Pamiętniki tatusia Muminka"