Miejska Biblioteka w Morągu stanowi centrum życia kulturalnego mieszkańców zarówno naszego miasta jak i okolicznych wsi należących do gminy Morąg. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za promocję czytelnictwa, ale również poświęcamy się organizowaniu najrozmaitszych wydarzeń, warsztatów, projektów, zajęć oraz dostarczaniu darmowego dostępu do kultury i technologii niezależnie od wieku, czy sytuacji materialnej odbiorcy. Nasza instytucja jest ogólnodostępna, darmowa, mieści się w centrum miasta oraz na co dzień współpracuje ze szkołami oraz licznymi lokalnymi organizacjami społecznymi. Znajdują się u nas trzy głowne wypożyczalnie - Dział dla Dzieci, dla Dorosłych oraz nowopowstały Dział dla Młodzieży NASTKA. W swoich zasobach poza zbiorem literatury posiadamy również m.in. audiobooki, filmy na dvd i bluray, gry planszowe, gry na konsole, darmowy dostęp do internetu, możliwosć korzystania z komputerów oraz konsola PlayStation.

Morąg

Ogrodowa 16