Działamy dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic. Oferujemy liczący 100 tysięcy woluminów księgozbiór i kilkadziesiąt tytułów czasopism w prenumeracie. W dziale Informacji Bibliograficznej znajdziecie bogate zbiory regionalne.

W sobotę 7 października zapraszamy do naszej biblioteki na kolejną odsłonę Nocy Bibliotek. Od 16:00 do 21:00 czekają na Was:
Na III piętrze będzie można obejrzeć WYSTAWĘ KOCIEWSKICH SUKIEN ŚLUBNYCH projektantki pani Kamili Froelke z Salonu Ślubnego "Bianka", a także pograć w gry o tematyce regionalnej, rozwiązać rebusy i zagadki, a także kolorować kociewskie wzory.
Na II piętrze o 18:00 odbędzie się SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM panem Piotrem Kowalczykiem na temat "Indie: egzotyczny kraj kontrastów". O 16:30 i 19:40 będzie można zobaczyć FILMY ANIMOWANE "Pamiętniki Tatusia Muminka" i "Moja mama gorylica".
Na I piętrze na starsze dzieci zmierzą się z grą detektywistyczną "Upiorne stwory i jak je znaleźć". Będzie można korzystać z gier i zabawek oraz wypróbować roboty Photon.
Na parterze wzbogacicie swoje domowe biblioteczki podczas KSIĄŻKOBRANIA, zrelaksujecie się w kąciku kawowym i pogracie w GRY PLANSZOWE - zasady wytłumaczy pan Łukasz Gemba ze sklepu "Kuźnia Goblina".
Przez cały czas będzie można wypożyczać książki, korzystać z czytelni internetowej i kącika gamingowego. Może to dobra okazja, by odwiedzić nas całą rodziną i zapisać się do biblioteki? Serdecznie zapraszamy!

Starogard Gdański

Ignacego Paderewskiego 1

7 października świętowaliśmy kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Już przy wejściu w Wypożyczalni dla Dorosłych na czytelników czekały książki, które można było przygarnąć w ramach Książkobrania. W kąciku kawowym pan Łukasz Gemba z Kuźnia Goblina tłumaczył zasady gier planszowych i karcianych. Odwiedzający mogli zobaczyć wystawę starych książek oraz maszyn do pisania.
W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży starsze dzieci, młodzież, a nawet dorośli mierzyli się z grą detektywistyczną "Upiorne stwory i jak je znaleźć", wykazując się umiejętnością rozwiązywania szyfrów i łamigłówek. Najmłodszych przyciągały roboty Photon oraz różne gry planszowe.
W Czytelni Popularnonaukowej gościł podróżnik Piotr Kowalczyk z prelekcją "Indie: egzotyczny kraj kontrastów", dzięki której poznaliśmy wiele ciekawostek o tym kraju. Staraniem ogólnopolskich organizatorów akcji dzieci mogły obejrzeć dwa filmy animowane: "Pamiętniki Tatusia Muminka" oraz "Moja mama gorylica".
W Informacji Bibliograficznej na odwiedzających czekała wystawa kociewskich sukien ślubnych z Salon Ślubny Bianka - Kamila Froelke. Młodsi i starsi goście kolorowali kociewskie stroje i grali w kociewskie gry planszowe. Przez cały czas można było wypożyczać książki i korzystać z kącika gamingowego.
Wszystkim czytelnikom i sympatykom biblioteki, którzy odwiedzili nas tego wieczoru, bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i miłą zabawę.
Ponadto w ramach Nocy Bibliotek w innych terminach zorganizowano 3 seanse filmowe, w których łącznie wzięły udział 64 osoby. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia!