Biblioteka w Zadzimiu jako jedyna instytucja kultury na terenie gminy Zadzim pełni funkcje nie tylko czytelnicze związane z udostepnianiem księgozbioru, ale również jest centrum życia kulturalnego dla mieszkańców całej gminy.

Zadzim

Kazimierzew 38

Podczas NOCY BIBLIOTEK, któa odbyła się w naszej bibliotece 7 października 2023 r. na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji.
W filii bibliotecznej w Zygrach dzieci spędziły czas z muminkami. Były muminkowe prace plastyczne, własnoręcznie przygotowane kule kąpielowe oraz wspólne oglądanie bajki ,,Pamiętniki Tatusia Muminka". W filii w Zygrach było tego dnia 9 dzieci.
Natomiast w bibliotece w Zadzimiu tematem przewodnim zajęć była ,,Akademia Pana Kleksa". Dzieci mogły sprawdzić swoje zdolności wokalne w karaoke śpiewając ,,Kaczkę dziwaczkę", ,,Na wyspach bergamuta", ,,Leń" czy ,,Dzik jest dziki" oraz plastyczne wykonując artystyczne kleksy. W bibliotece w Zadzimiu w Nocy Bibliotek uczestniczyło 25 osób.