Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi Narodowej stara się być dla każdego członka społecznosci lokalnej miejscem otwartym i przyjaznym. Naszą przyszłoscią jest rozwój Biblioteki hybrydowej,łączącej usługi w formie tradycyjnej i elektronicznej.

17.00-19.00

Plan wydarzenia
Spotkanie w nowo otwartym Centrum Łukasiewicza .Godzina 17.00
Warsztaty  literacko -artystyczne z dziecmi i rodzicami.
Inspiracją  bedą wiersze Wisławy Szymborskiej .

Książki w dobrym stanie ,nie zniszczone.

Padew Narodowa

Księdza Jana Kica 8

W dniu 5 października 2023 roku w Centrum im.Ignacego Łukasiewicza odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach Nocy Bibliotek pod hasłem"Absurd nie czytać".Tym razem skupiłiśmy się na twórczosci wibitnej poetki Wisławy Szymborskiej, zapraszając
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor GBP ,która przywitała zaroszonych gości oraz krótko wprowadziła w świat literacki noblistki.
 Następnie zabrał głos Wójt Gminy Robert Pluta, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnej poezji oraz jej wykorzystaniu w popkulturze.
Dla najmłodszych uczestników spotkania przygotowaliśmy zabawę literami i słowami. Dzieci tworzyły urocze bransoletki z koralików, co pozwoliło im nie tylko rozwijać swoją kreatywność, ale wykorzystać słowa jako element dekoracyjny.
Dorośli i młodzież mieli okazję obejrzeć film pt. ”Czasami życie bywa znośne”
Po seansie filmowym i zabawie literami atmosferę Nocy Bibliotek umiliła pyszna kawa, herbata oraz drobne zakąski.
Spotkanie Nocy Bibliotek 2023 pod hasłem "Absurd nie czytać" było nie tylko okazją do lektury i kreatywnej zabawy literami, ale także do zrozumienia, jak literatura może być inspiracją do tworzenia własnych dzieł i rozwijania wyobraźni.