Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu jest instytucją kultury o zasięgu regionalnym, prowadzoną przez samorząd województwa dolnośląskiego. Służy mieszkańcom Wrocławia, ale także wspiera merytorycznie biblioteki publiczne na Dolnym Śląsku. Oprócz udostępniania bogatych zbiorów książek, czasopism, dokumentów regionalnych, utworów muzycznych i filmowych, proponuje Dolnoślązakom atrakcyjną ofertę kulturalną.
DBP kształtuje swój profil tak, by odpowiadał społecznej potrzebie otwarcia na świat. Stworzono w niej specjalne agendy, które popularyzują kultury innych narodów: Bibliotekę Niemiecką, Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury: American Corner, Bibliotekę Romańską i Bibliotekę Koreańską, wyposażone w unikalne kolekcje książkowe i audiowizualne, zestawy czasopism oraz bazy danych. Ich programowym dopełnieniem są liczne inicjatywy i zdarzenia akcentujące wielokulturowość. Obecnie nasza biblioteka przygotowuje się do otwarcia Biblioteki Słowiańskiej z bogatym zbiorem publikacji m.in. w języku ukraińskim.

Wszystkie wydarzenia w trakcie Nocy Bibliotek opieramy o promocję Czytania Kultury, Działu Książki Mówionej, Fonoteki oraz zbiorów komiksu Wypożyczalni. Chcemy upowszechniać literaturę, a za nią rozwijać czytelnictwo - rozumiane w różnej, szerokiej formie. "Czytanie" kultury może odbywać się również poprzez słuchowiska, audiobooki, poezję śpiewaną, medium wizualne itd.
Ta forma przekazu jest zazwyczaj pomijana w dyskusjach o odbiorze literatury, a, co ważne, potrafi angażować grupy odbiorców, może towarzyszyć i rozwijać nie tylko indywidualne kompetencje - daje to więc olbrzymie możliwości właśnie bibliotekom.
W trakcie Nocy Bibliotek planujemy:

Audiowizualny perfomance: Późno Kolektyw
Warsztaty: Tunnelbook
Wystawa na klatce schodowej biblioteki (3 piętra)
Słuchowisko radiowe na żywo: Teatr Niemówiony

literatura w językach słowiańskich - w języku ukraińskim, białoruskim, czeskim, słowackim, słoweńskim, czarnogórskim, serbskim itd.
komiksy, powieści graficzne i książki artystyczne
dokumenty życia społecznego - zbierane kolekcjonersko bilety, katalogi, kalendarze, pocztówki itp.
audiobooki, słuchowiska, płyty wydane po 2020 roku.
wszekie nowości książkowe

Wrocław-Stare Miasto