Informacje o bibliotece

Szkolna biblioteka w SP 7 z OI w Ełku realizuje ofertę zgodnie z trendami przyjętymi we współczesnych bibliotekach, stając się centrum kultury. Poza tradycyjną funkcją, czyli wypożyczaniem książek oferuje szereg zajęć. Do stałej oferty wpisały się następujące zajęcia:
     - „KAMISHIBAI” - czyli japońska sztuka czytania przez teatr;
     - „Na tropie papirusa” - zajęcia dla badaczy historii książki;
     - „W krainie baśni” - zajęcia teatralne;
     - „Bibliolandia” - animacja czytelnicza dla najmłodszych.
Na stałe również wpisały się akcje takie jak: Odjazdowy bibliotekarz będący aktywnym sposobem promowania czytelnictwa poprzez miejski rajd rowerowy, czy międzyszkolny konkurs fotograficzny „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.
Biblioteka jest też takim miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje. I nie ma znaczenia, czy zainteresowanymi są szachiści, czy też rękodzielnicy. I nie ma też znaczenia, czy mają do dyspozycji tylko przerwę, czy zostaną do jej zamknięcia.
Biblioteka przede wszystkim jest miejscem otwartym i przyjaznym dla uczniów. Zazwyczaj trafiają do niej uczniowie szukający sposobu na aktywne zagospodarowanie czasu wolnego bądź chcący pochwalić się dobrą oceną lub też szukający pocieszenia.

Godziny wydarzenia

część dla klasy 1 - 3 ( 8:00-12:30), cześć dla klasy 7d (19:00-08:30)

Plan wydarzeń

08:30 - 12:30 Panel dyskusyjny "Ksiażka, czy film" podczas lekcji dla klasy 2 i 3. . Projekcja filmów "Moja mama Gorylica" oraz "Pamiętniki Tatusia muminka".  
19:00  Spotkanie w sali. Kilka zabaw integracyjnych, aby zachęcić młodzież do kolejnych wyzwań. Każdy z uczestników losuje nazwę miejscowości i biblioteki z której "przyjechał" na NOC BIBLIOTEK do SP 7 w Ełku.
Nie zdradzając nikomu swojej nazwy ustawiają się na mapie w tym miejscu w jakim znajduje się ich biblioteka. 
Gra historyczna "Miasteczko Malki" udział w projekcie Miasto w pudełku. 
Praca plastyczna na czas. Zapamiętywanie i rysowanie z pamięci Kolorowanek Nocy Bibliotek.
akcja: „MÓJ KOCHANY KWIATEK” – grupy dwuosobowe będą sadziły swojego kwiatka, którego będą mogły nazwać, będą mogły dobrać sobie swoją doniczkę i o którego będą musiały dbać przez cały rok.
Zabawa ruchowa Przygotowywanie z kartanów pojazdów opancerzonych. Wyścigi po korytarzu w kartonach "Ucieczka z biblioteki"
Gra kryminalna pt.: „Kto zabił Kowalskiego?”Zadanie polega na wykryciu sprawcy morderstwa. Każda osoba z grupy otrzymuje proporcjonalną liczbę karteczek – podpowiedzi. Członkowie grupy konsultując się ze sobą mają odpowiedzieć na pytania wyjaśniające.
Gra terenowa – Absurd nie czytać (po przeczytaniu książki - głośne czytanie wykonanie zadań z mapą związanych z książką "Moja mama Gorylica, "Pamiętniki tatusia muminka" oraz "Zgubiona dusza").
Filmy 
08:30 Wypełnienie krótkiej ankiety ewaluacyjnej  sprzątanie po Akcji Noc Bibliotek

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Tajemnice..., Wojownicy MANGA, Nowe przygody skarpetek, Gryzak łap potworka. 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Ełk

  • Kod pocztowy

    19-300

  • Adres

    ul. Jana Kilińskiego 48

  • Strona

    https://www.sp7.elk.edu.pl/

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

Włączając się do tej akcji nasza szkoła zajęła się czytaniem ze zrozumieniem, rozbudzeniem kreatywności i wyobraźni u młodzieży, doskonaleniem umiejętności argumentowania oraz integracją grupy rówieśniczej. Noc rozpoczęliśmy od podpisania z uczniami kontraktu nocowania opartego na naszym regulaminie. Zabawy Integracyjne były wprowadzeniem do przygotowanych atrakcji nocnych: gra historyczna "Miasteczko Malki", zabawa ruchowa "Ucieczka z biblioteki", gra kryminalna pt.: "Kto zabił Kowalskiego?”, gra terenowa – "Absurd nie czytać" oparta na dwóch książkach "Moja mama gorylica" oraz "Pamiętniki Tatusia muminka". Uczniowie mieli za zadanie dopisywać swoją czesć historii do przeczytanego tekstu. akcja: "Mój kochany kwiatek". Mimo tylu wrażeń uczniowie zdążyli również przygotować gazetkę szkolną z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz obejrzeć film. Klasa 7d tej nocy była bardzo aktywna. 
Panel dyskusyjny „Książka, czy film” działania Podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej SP 7 z OI w Ełku. Skupiliśmy się  na wyszukiwaniu różnic miedzy tekstem z przeczytanej książki i  historią jaką obejrzeliśmy w filmie. Włączając się do  Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2023 otrzymaliśmy od Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej  dostęp do filmów „Moja mama gorylica” oraz „Pamiętniki tatusia muminka”. Klasy 1-3  zamieniły czytelnię w salę nocnych podróży filmowych.  Zaraz po obejrzeniu animacji zabraliśmy się do czytania. Już po pierwszych dwóch stronach książki uczniowie zauważyli różnice między książką a filmem. Zauważyli też jakie korzyści z czytania  ma czytelnik.  
Liczba uczestników oglądajacych film "Pamiętniki tatusia muminka" 108
Liczba uczestników oglądajacych film "Moja mama gorylica" 58
Plakaty zostały wykorzystane podczas NOCY klasy 7D i przez cały miesiąc na holu głównym. Zakładki i ekshilibrysy były prezentami dla klas uczestniczacych w Akcji  NOCY BIBBLIOTEk w SP 7 z OI w Ełku.

foterdziecko