Informacje o bibliotece

W swojej ofercie biblioteka posiada zasób literatury pięknej i popularnonaukowej dla  dzieci i młodzieży. Biblioteka szkolna czynnie bierze udział w licznych ogólnopolskich akcjach czytelniczych i programach rządowych jak: "Noc bibliotek", "Ogólnopolski dzień głośnego czytania", "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".

Godziny wydarzenia

17.00 - 19.30

Plan wydarzeń

Lubię komiksy! - Tytus, Romek i A'Tomek, Przygody Koziołka Matołka

Wspólne czytanie polskiego komiksu Kornela Makuszyńskiego "120 przygód Koziołka Matołka"
Przedstawienie biografii autora komiksu.
Stworzenie w grupach mini komiksu przedstawiającego dalsze losy koziołka.
Zabawy integracyjne z chustą animacyjną.
Poczęstunek.
Zabawy słowne (wzajemna nauka języków).
Wspólne oglądanie filmu animowanego Pamiętniki Tatusia Muminka.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Kołobrzeg

  • Kod pocztowy

    78-100

  • Adres

    ul. Krzysztofa Arciszewskiego 20

  • Strona

    https://sp5kg.pl

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA „NOC BIBLIOTEK” W NASZEJ SZKOLE – 06.10.2023 R.
Tegoroczna akcja „Noc bibliotek” przebiegała pod hasłem „Absurd nie czytać”. Aby zapobiec temu absurdowi, w tym dniu uczestnicy akcji świetnie się bawili słuchając głośnego czytania, uczestnicząc we wspólnych zabawach literackich, rozwiązując zadania oraz oglądając szwedzki, animowany film familijny „Moja mama gorylica”.
W ramach udziału w akcji uczniowie zapoznali się z książką „120 przygód Koziołka Matołka” autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. To zbiór zabawnych historii, które opowiadają o losach kultowego już koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie "kozy kują", dosyć często wpada w tarapaty i w tak samo szybki sposób  wydostaje się z nich, poznając przy tym różne ciekawe miejsca na ziemi, docierając nawet na księżyc.
Młodzi czytelnicy zapoznali się z krótką biografią autorów komiksu i wszystkimi dostępnymi w bibliotece książkami Kornela Makuszyńskiego.
Uczniów całkowicie pochłonęło rozwiązywanie zadań nawiązujących do czytanej książki. Łączyli różne miejsca wędrówki koziołka ze środkami lokomocji, które pomogły mu do nich dotrzeć.
Dzieci rywalizując w grupach układali zdania opisujące „polską kozę” i jej niewiarygodne przygody z rozsypanek wyrazowych.
Podczas spotkania nie zabrakło rywalizacji i integracji w grach i zabawach zespołowych.
Dużą przyjemność sprawił dzieciom słodki poczęstunek w postaci czekoladowych i owocowych ciasteczek.
W niemałym napięciu trzymała wszystkich uczestników spotkania projekcja filmu "Moja mama gorylica” na podstawie książki szwedzkiej pisarki Fridy Nilsson. To opowieść o tym co naprawdę jest ważne. Nie trzeba być pięknym i modnie ubranym, żeby mieć bogate wnętrze.
Wiemy już, że biblioteka to ważne i przyjazne miejsce dla każdego, wiemy też, że warto czytać i prawdziwym absurdem, jak głosi tegoroczne hasło, jest „nie czytać”. Czekamy z utęsknieniem na kolejne takie spotkania!

foterdziecko