Jesteśmy szkolną biblioteką otwartą na wszelkie działania aktywizujące  czytelniczo szkolną społeczność złożoną z dzieci polskich i dużej grupy dzieci ukraińskich. Jesteśmy w trakcie łączenia księgozbiorów szkoły podstawowej i "wchłoniętego" gimnazjum. Naszymi użytkownikami są przede wszystkim uczniowie, ale takze nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

17.00-20.00

Zapraszamy 13 października2023 r. w godz.17.00-20.00. W tym roku obejrzymy familijny film o Muminkach, odkryjemy tajemnice filmu animowanego i wykonamy przestrzeną wioskę Muminków wraz z postaciami. Porozmawiamy o odwadze i sposobach na domowe kłopoty.Porozmawiamy też o autorce- Tove Janson i pobawimy się w zabawy literackie. Zajęciom bedzie towarzyszył słodki poczęstunek :). Dla znużonych -gry planszowe, Bookcrossing, wystawa książek Tove Janson.

Wszelkie atrakcyjne nowości,lektury i komiksy

Gdynia

ul. Tatrzańska 40

Kolejna Noc Bibliotek za nami. Było nam bardzo miło gościć wieczorową porą tak liczną grupę uczestników (ok.60 osób!), choć sytuacja ta zmusiła nas do pewnych modyfikacji scenariusza spotkania. Była więc prezentacja sylwetki i książek autorki "Muminków" - Tove Jansson oraz jej ojczyzny-Finlandii na podstawie "Map" A. i D.Mizielińskich, projekcja familijnego filmu animowanego "Pamiętniki Tatusia Muminka", rozmowa o odwadze, znaczeniu posiadania rodziny i sposobach na domowe kłopoty oraz warsztaty plastyczne. Najmłodsi zajęli się "muminkowymi" kolorowankami w wersji XXL, nieco starsi wykonywali mini-ruchome obrazki, a najstarsi zgłębiali tajniki animacji papierowej ;). Dla znużonych przygotowano gry planszowe, akcję bookcrossingową i wystawę książek Tove Jansson. Nie zabrakło owocowo-słodkiego poczęstunku oraz drobnych upominków na zakończenie spotkania w postaci okolicznościowych zakładek otrzymanych od organizatorów akcji.