Biblioteka jest szkolnym centrum edukacji czytelniczej i informacyjnej. To miejsce przyjazne dla każdego. Panuje tu atmosfera dająca możliwość wyciszenia się i porozmawiania, do którego chętnie zaglądają uczniowie.
Biblioteka swoim czytelnikom oferuje bogaty księgozbiór literatury dziecięcej i młodzieżowej, lektury  szkolne, literaturę popularnonaukową i pedagogiczną. Księgozbiór liczy ponad 5600 woluminów. Jest skomputeryzowany, a wolny dostęp do półek pozwala czytelnikom na swobodne dokonywanie wyboru interesujących książek.
Biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia: wypożyczalnię oraz czytelnię. Działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wyposażone w 4 stanowiska komputerowe i urządzenie wielofunkcyjne.
Podejmowane przez bibliotekę działania mają popularyzować czytelnictwo i zachęcać uczniów do korzystania z jej zbiorów. Realizowane są różnego rodzaju imprezy biblioteczne, konkursy i wystawy, które kształtują wśród uczniów właściwe nawyki czytelnicze. Na stałe wpisały się m.in:  „Noc bibliotek” - wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo  i bibliotekę; pasowanie pierwszoklasistów na czytelników; Dzień Języka Ojczystego;  akcja "Wypożycz książkę na ferie";
akcja „Która klasa czyta najwięcej?”; konkurs „Super czytelnik roku”;  Szkolny konkurs "Mistrz głośnego czytania" oraz inne mniejsze akcje wpisujące się w kalendarz szkolny i okolicznościowy.

6 października godz. 17:00 do 7 października godz. 9:30

17.00 – rozpoczęcie
17.10 – 17.30 Spotkanie w teatrzyku kamishibai
17.30 – 18.30 Tworzymy książkę kamishibai „Bajka o złotym jajku”
-        Prezentacja bajki
18.30 – 19.30 Kolacja z książką
-        Czytanie: „Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej” bajka „Król Ignacy II”
-        Przygotowanie zdrowych kanapeczek
19.30 – 20.00 kolacja
20.00 – 21.00 „Nocni detektywi” – akcja detektywistyczna
21.00 – 21.45 przygotowanie do nocowania
21.45 – 22.00 Piżama party
22.00 – 23.30 Projekcja filmu „Moja mama Gorylica”

Książki z literatury dzięcięcej i młodzieżowej - najlepiej nowości

Tarnów

ul. Ignacego Mościckiego 177a

W tym roku podobnie jak w poprzednim Noc Bibliotek cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. To była noc pełna wrażeń i „absurd tej nocy było nie czytać”. Uczniowie poznali teatrzyk kamishibai jako alternatywną formę czytania, która wzbudza  ciekawość, wprowadza element „inności”, rozwija wyobraźnię oraz inspiruje do podejmowania własnych działań i ekspresji.
Wysłuchali i obejrzeli bajkę "O dwóch żabach", a podczas części warsztatowej podzieleni na grupy ilustrowali bajkę "O złotym jajku". Następnie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie bajki w teatrzyku kamishibai.
Na „Kolację z książką” zaserwowaliśmy opowiadanie z książki „Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej” oraz pyszne, zdrowe i kolorowe kanapeczki, które zgodnie z zasadami zawartymi w opowiadaniu przygotowali sami uczniowie.
Punktem kulminacyjnym, po zmroku była zabawa „Nocni detektywi”, która już kolejny rok cieszy się wielką sympatią uczestników. Uczniowie wyposażeni w latarki i mapę odszukiwali na terenie szkoły miejsca z ukrytymi zagadkami. Poprawne rozwiązanie zagadek miało doprowadzić uczniów do skarbu - niespodzianki ukrytej w bibliotece oraz rozwiązania hasła, które było jednocześnie hasłem tegorocznej nocy.
Można było także potańczyć i zintegrować się przy rytmach belgijki, a na koniec obejrzeć film zaproponowany na ten rok „Moja mama Gorylica”.
Po tym już tylko przygotowania do snu w warunkach szkolnych.