Informacje o bibliotece

Biblioteka Publiczna w Tuchowie Filia w Jodłówce Tuchowskiej jest nowoczesną, dobrze wyposażoną placówką biblioteczną (generalny remont finansowany po części ze środków Gminy, a także z programu Infrastruktura Bibliotek). Przy filii działają Dyskusyjny Klub Książki i Klub Młodego Odkrywcy. W ofercie oprócz książek są czasopisma, audiobooki, gry planszowe i edukacyjne, komputery z dostępem do Internetu, a także piłkarzyki czy konsola Xbox."

Godziny wydarzenia

17:00-21:00

Plan wydarzeń

Planowane godziny wydarzenia: 17:00-21:00
Akcja dla dzieci z klas 1-8
W programie: warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkanie DKK, wspólne czytanie, gry i zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami, posiłek w postaci szwedzkiego stołu.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Jodłówka Tuchowska

  • Kod pocztowy

    33-173

  • Adres

    Jodłówka Tuchowska 75

  • Strona

    https://biblioteka.tuchow.pl/

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

Wydarzenie zorganizowane zostało 13 października w godzinach od 17:00-21:00. Dopisała nam, jak zwykle, liczna grupa dzieci i młodzieży – przybyło ponad 50 uczniów w wieku 6-18 lat!
Korzystając z pięknej pogody rozpoczęliśmy spotkanie od zabaw i tańców na świeżym powietrzu. Wspólnie tańczyliśmy "taniec kowbojski" , belgijkę oraz "taniec chocolate". 
W ramach warsztatów językowo-plastycznych stworzyliśmy oryginalne "drzewko czytelnicze", na którym znalazły się hasła i cytaty  promujące czytelnictwo. Wykonywaliśmy zakładki do książki metodą origami oraz projektowaliśmy okładki swoich ulubionych lektur. Nie mogło zabraknąć spotkania z twórczością Wisławy Szymborskiej, patronki roku 2023. Zaśpiewaliśmy (karaoke) Nic dwa razy się nie zdarza i wzorem poetki tworzyliśmy krótkie rymowanki - "lepieje".
Podczas wydarzenia odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Omówiliśmy książkę Beaty Sabały - Zielińskiej "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka".  Ta książka to nie tylko historia dla dzieci o akcjach ratowniczych przeprowadzonych w górach, ale także przewodnik i poradnik z cudowną szatą graficzną. Na przykładzie ceprów z Warszawy dowiedzieliśmy się jak odpowiednio przygotować się do turystyki górskiej, zachować kulturę górską, przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zaintrygowały nas akcje TOPR-u i zdjęcia.
Wielką niespodzianką dla uczestników „Nocy bibliotek” okazał się  gość specjalny - Ewelina Haraf, prezes fundacji "Iskierka", która przybyła wraz z  córką Hanią i berneńskim psem pasterskim, Rubinem. Pani Ewelina przeczytała nam fragmenty książki A. Chmielińskiej "Dzikie opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury". Na jej podstawie przeprowadziła pogadankę dotyczącą tajemniczego świata  mrówek i pszczół.  Opowiadała też o fundacji, którą prowadzi, a zajmuje się ona leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt. Po przeprowadzeniu krótkiego szkolenia, dotyczącego  przebywania w towarzystwie psa, każdy mógł podejść i pogłaskać Rubina. To były cudowne, magiczne momenty, które z pewnością nie zapomnimy!
Atrakcją cieszyły się również kąciki gier planszowych, puzzli, Xbox, komputery, piłkarzyki...
To była nasza trzecia "Noc w Bibliotece" w tym roku( pierwsza - rozpoczęcie ferii zimowych, druga - rozpoczęcie wakacji, trzecia - ogólnopolska akcja). Stało się to naszą tradycją, że spotykamy się w bibliotece z dziećmi i młodzieżą aby wspólnie, wesoło i twórczo spędzić czas.  Już kolejny raz mogliśmy się przekonać, że obcowanie z literaturą może być przyjemne i pożyteczne. 
 

Relacja wideo
foterdziecko