Biblioteka Publiczna mieści się we wsi Gwiździny od 1962 roku. W swoim księgozbiorze posiadamy książki dla wszystkich grup społecznych. Staramy się dostosować ofertę, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie. W bibliotece znajduje się "Kącik skrzata" dla małych dzieci, oraz kącik czytelniczo-relaksacyjny dla młodzieży i dorosłych. Organizujemy liczne imprezy kulturalno-edukacyjne. Częstymi - cyklicznymi formami popularyzacji czytelnictwa są zajęcia dla dzieci w czasie lata i zimy, konkursy, warsztaty, lekcje biblioteczne. Współpracujemy z lokalnymi i ponadlokalnymi organizacjami.

W programie:
Projekcja filmu “Moja mama Gorylica” - godz. 16:00. Wstęp wolny!
Projekcja filmu “Pamiętniki tatusia Muminka” - godz. 17:30. Film dla małych i naprawdę dużych dzieci. Wstęp wolny!
Biblioteczny Escape Room - godz. 19:00.
Absurdalne czytanie, absurdalne warsztaty i absurdalne zabaw
Nocne wypożyczanie książek

Przygarniemy wszelkiego rodzaju literaturę, a także gry planszowe i puzzle.

Mszanowo

Podleśna 1

Absurd nie czytać!
Pod takim hasłem odbyła się piątkowa akcja w ramach 9 Nocy Bibliotek.
Była to noc pełna wyzwań i ekscytacji. Na uczestników czekały projekcje przepięknych filmów „Moja mama Gorylica” i „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Wiele ekscytacji przyniósł pokój zagadek czyli Biblioteczny Escape Rom. Na licznych chętnych w zamkniętej na klucz bibliotece czekały zadania związane z tytułami powieści. Dziękuję pani Halinie Kaczmarskiej za sprawowanie opieki nad grupami przebywającymi podczas gry. Pozostali w tym czasie wykonywali absurdalnie piękne bransoletki z koralików i absurdalnie przepiękne podkładki z prasowanek. Oczywiście nie zabrakło zabaw integracyjnych.
Bardzo dziękuję za przybycie, jak zwykle nie zawiedliście i frekwencja dopisała.
Do zobaczenia za rok na kolejnej Nocy Bibliotek.