Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu
to miejsce przyjazne i bezpieczne, gdzie ludzie rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Naszym celem jest wzbogacać życie kulturalne mieszkańców naszej gminy. Zapewniamy dostęp
do wiedzy, informacji i kultury, wspieramy samorozwój i edukację. Jesteśmy zespołem otwartym na ludzi i życzliwie wsłuchujemy się w ich potrzeby. Pracujemy tak, by każdego dnia umacniać zamiłowanie do czytania, przywiązanie do lokalnej społeczności, budzić kreatywność i ciekawość świata.

od 17 do 20

ZASADY
TWORZYCIE GRUPĘ - MAX. DO 5 OS.

DZWONICIE DO BIBLIOTEKI I REZERWUJECIE GODZINĘ
(OD 17.00 DO 20.00)

PRZYCHODZICIE NA UMÓWIONY TERMIN
5 MIN WCZEŚNIEJ I... ZACZYNAMY ZABAWĘ!

Zabawa dla całej rodziny! Czeka Nas absurdalnie dobra zabawa!
Wyjątkowa szansa, by zobaczyć tajemnicze miejsca w Pałacu, zajrzeć w ciemne zakamarki i zamknięte pomieszczenia. W salach będą czekać na Was różne zadania i łamigłówki. W tym roku będzie też pokaz wyjątkowej bajki kamishibai, fotobudka oraz dużo niespodzianek! Na tę okazję przyda się ciekawe przebranie. Tematyka: absurdalna!

Wszystkie książki są mile widziane, bo każda książka znajdzie swojego czytelnika  :D

Kaźmierz

Nowowiejska 15

A co to za absurd!? Dzidzia na strychu, Hipis-fotograf, a do tego Pipi i Cyganka bibliotekarka.... już o Wiedźmie nie wspominając... Takie cuda tylko w Noc Bibliotek! Absurd nie czytać? A czytać, czytać!
Czytać Kamishibai i wymyślać nowe zakończenie bajki! Czytać opowiadanie o Hrabinie Hansównie z Pałacu w "retro" piwnicy - powspominać stare czasy i przedmioty z dawnych i nie tak dawnych lat! Wiecie, że walkmany i disckmany są już retro!? Przecież to absurd!
Czytać Szymborską i jej wiersze! A do tego robić Kolaże z Szymborską na podstawie absurdalnych tytułów książek. I jeszcze czytać, bo warto odwiedzać bibliotekę i być częścią takich ciekawych wydarzeń!
Za nami nasza 3. Noc Bibliotek!
W tym roku w zabawie brało udział 14 drużyn! (70 os.) Wszystkie spisały się znakomicie! Na koniec naszej zabawy każdy zrobił sobie szalone zdjęcie w fotobudce! O poranku we wtorek  (10.10.2023) 6 grup z okolicznych przedszkoli brało udział w pokazie filmowym "Pamiętniki Tatusia Muminka". Seans bardzo spodobał się przedszkolakom, które nagrodziły seans gromkimi brawami.

link do fotorelacji na facebooku: https://www.facebook.com/BPiCKKazmierz/posts/pfbid0oPxGyH4oWFTvwnDEXW4zgD9zoRwNVB8bRf8YiVdrGR62PxdK3wWg1NBikEJ8nZ3Vl

Relacja wideo