Zbiory:ponad 30 000 egz., multimedia (książka mówiona – 267), literatura w obcych językach (ok. 300), bogata literatura z dziedziny psychologii
Działalność kulturalno edukacyjna:zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, spotkania autorskie, realizacja projektów edukacyjno-kulturalnych, wystawy, współpraca z placówkami oświatowo-kulturalnymi, imprezy kulturalne dla dzieci (m.in. teatrzyki, głośne czytanie „od słuchania do…czytania”, „spotkania z książką” dla dzieci z przedszkoli, akcje „Zima w mieście” i „Lato w mieście”)

16.00-21.00

18.00-18.45  Spotkanie autorskie z Iwoną Szul, autorką cyklu książek „Żywy las”
19.00-20.00  Warsztaty plastyczne „Van Gogh”
16.00–21.00 możliwość wypożyczania i zwracania książek

Radzymińska 121

Spotkanie z Iwoną Szul i warsztaty „Van Gogh”. Noc Bibliotek 2023 w BD12
W ramach Nocy Bibliotek w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 (ul. Radzymińska 121) odbyło się spotkanie autorskie z Iwoną Szul. Pisarka zaprezentowała swoją bajkę w teatrzyku kamishibai pt. „Tyci wielorybek”, a następnie odpowiadała na pytania dotyczące swojej twórczości i dawała rady, jak zostać autorem książek.
W drugiej części Nocy Bibliotek odbyły się warsztaty plastyczne „Van Gogh”, podczas których dzieci stworzyły piękne witraże.