Informacje o bibliotece

Biblioteka w Ogrodzieńcu powstała 29 stycznia 1949 roku. Jest samodzielną jednostka kultury, Podlega Urzędowi Miasta. Posiada swój statut i odrębny budżet. Merytoryczny nadzór nad placówką sprawuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Zawierciu oraz Biblioteka Śląska w Katowicach.
Od 2000 roku została przeniesiona do nowego lokalu o powierzchni 428 m2przy Placu Wolności 42 w Ogrodzieńcu. 
W skład sieci bibliotecznej wchodzi Biblioteka Centralna i 4 filie: w Gieble, Ryczowie, Cementowni i Podzamczu .

Godziny wydarzenia

17.00.-20.00.

Plan wydarzeń

Biblioteka Centralna w Ogrodzieńcu:
NOC BIBLIOTEK - Detektywistyczna gra w bibliotece

6.10.2023r. godz.: 17.00.-20.00.

W programie: gry, poszukiwanie skarbu tworzenie komiksów książkowe kalambury konkurs z nagrodami na najlepszy strój detektywa

Zapisy dzieci w wieku 8-12 lat odbywać się będą w bibliotece lub pod numerem telefonu: 326733742 (do dnia 4.10.2023) ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
 
Drugie wydarzenie odbędzie się w filii bibliotecznej w Gieble:

6.10.2023r. godz.: 14.30.-15.30.

W programie: Rozwiązywanie zagadek i zadań z wykorzystaniem zbiorów bibliotecznych w celu odnalezienia ukrytego w bibliotece skarbu

Zapisy dzieci w wieku 5-12 lat odbywać się będą w bibliotece lub pod numerem telefonu: 326707528 (do dnia 4.10.2023) ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Książki dla dzieci, kryminały

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Ogrodzieniec

  • Kod pocztowy

    42-440

  • Adres

    Plac Wolności 42

  • Strona

    https://www.biblioteka.ogrodzieniec.pl/

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

Za nami kolejna przygoda - Noc Bibliotek, czyli detektywistyczna gra w bibliotece. W piątek 6 października 2023 roku młodzi czytelnicy wcielili się w rolę poszukiwaczy przygód i mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne. Uczestnicy „Nocy detektywów” zostali podzieleni na trzy rywalizujące ze sobą biura detektywistyczne: Biuro Detektywistyczne Zgniły Pomidor, Biuro Detektywistyczne Śmierdzące Skarpetki oraz Biuro Detektywistyczne Dziurawe Gacie. Następnie dzieci przystąpiły do rozwiązywania licznych zadań, łamigłówek oraz tworzenia komiksu detektywistycznego. Przy rozwiązywaniu zadań detektywi musieli wykazać się zmysłem obserwacji oraz ogólną wiedzą o pracy detektywa. Najtrudniejszym zadaniem okazała się mini gra biblioteczna, w której Młodzi Detektywi rozwiązywali zagadki logiczne, rebusy, zaszyfrowane wiadomości, by odnaleźć pośród bibliotecznych regałów ukryty skarb – sztabki złota. Koperty ze wskazówkami do gry odnajdywali w przeróżnych zakamarkach naszej biblioteki. Wszystkie Biura Detektywistyczne bezbłędnie wykonały przydzielone im zadania. Nic im nie umknęło. Nie przeoczyli żadnej wskazówki. Zasłużyli na tytuł dobrych detektywów! W trakcie trwania zajęć nie było czasu na nudę, ponieważ wiele ciekawych zadań i tajemniczych zagadek czekało do rozwikłania. Była również przerwa na kolację i chwilę odpoczynku. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy detektywistyczne oraz prezenty. Do zobaczenia na kolejnych, nocnych wyzwaniach!
Warsztaty zorganizowano w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” 2023. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

foterdziecko