Zbiory:ponad 20 tys. woluminów, w tym zbiór literatury obcojęzycznej
Działalność kulturalno edukacyjna:spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne dla przedszkoli i szkół podstawowych, wystawy

W godz. 16.00–21.00:

czytanie fragmentów opowiastek o straszydłach i duchach
quiz „Monster” – zgaduj-zgadula, duchy oraz dziwne stwory w literaturze dziecięcej i młodzieżowej
gry planszowe – straszne, potworne i odlotowe – dla chętnych udostępniamy gry planszowe o duchach i straszydłach
wystawka książek o duchach
kolorowanki o duszkach dla najmłodszych – kącik małego plastyka
możliwość wypożyczania i zwracania książek

Krasnobrodzka 11

Strasznie odlotowa Noc Bibliotek 2023 w BD65
Podobnie jak w latach poprzednich Noc Bibliotek w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Dla nocnych marków była to nie lada gratka! Mogli przyjść w nocy po książkę do naszej placówki, gdzie królowały duchy, czarownice i inne niesamowite stwory.
W Jaskini „Potworów i czarownic” odważni czytelnicy w ramach quizu z nagrodami odgadywali pytania dotyczące postaci występujących w literaturze dziecięcej i młodzieżowej.
Dla chętnych gości czytaliśmy fragmenty zabawnych opowiastek, między innymi Doroty Gellner „Duchy, stworki i potworki” oraz Pameli Butchart „Duch w toalecie”.
Po wysłuchaniu żartobliwych historyjek graliśmy z uczestnikami imprezy w planszówki o duchach.
W tym dniu dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawka książek o zjawiskach nadprzyrodzonych dla zróżnicowanej grupy wiekowej. Rodzice wybierali książki dla najmłodszych przedszkolaków, nastolatkowie dla siebie, ale nie zabrakło także budzącej grozę literatury dla starszej młodzieży. Książki wypożyczano lub czytano na miejscu zgodnie z tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek „Absurd nie czytać”.
Dziękujemy za miłe spotkania!