Informacje o bibliotece

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna prowadzi bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
Współpracujemy z ośrodkami kultury i pełnimy rolę wiodącą w propagowaniu czytelnictwa oraz wspieramy dzieci, młodzież i dorosłych z Ukrainy. 
Posiadamy przestrzeń wokół biblioteki (najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce) - skwer D-O-M, którego celem są spotkania dla lokalnej społeczności.
Krotoszyńska Biblioteka dwukrotnie otrzymała certyfikat "najlepszej w Polsce"  [Konsumencki Konkurs Jakości i Usług "Najlepsze w Polsce"] w kwietniu 2014 r. i w maju 2022 r.

Godziny wydarzenia

15.00-21.00

Plan wydarzeń

15.00-16.00 Fotobudka + strój Lemura (biblioteczna maskotka) 
16.30-17.00 Podsumowanie konkursu dotyczącego wyboru imienia dla bibliotecznej maskotki - Lemura.
15.00-17.00 Od nocy do nocy - prezentacja 
15.00-18.00 Projekcja filmu w ramach Nocy Bibliotek
15.00-17.30 Biblioteczny Escaperoom
17.00 Finisaż Romany Cegielnej-Szczuraszek
18.00 - Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Powieści obyczajowe, książki dla najmłodszych 3D, kryminały, przygodowe i fantastyczne dla dzieci i młodzieży oraz komiksy.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Krotoszyn

  • Kod pocztowy

    63-700

  • Adres

    Benicka 9

  • Strona

    https://biblioteka.krotoszyn.pl/

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

Noc Bibliotek 2023
Tegoroczną noc bibliotek rozpoczęliśmy o godz. 15.00 rozstrzygnięciem konkursem pt. "Zaproponuj imię dla naszego Lemura 2023" - naszej bibliotecznej maskotki.
Pani Dyrektor Biblioteki, Ewa Bukowska, odczytała protokół komisji konkursowej i przekazała, że zwycięzczynią konkursu jest Maria Królak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, klasy III. Nagrodę wręczył Pan Ryszard Czuszke, pierwszy zastępca burmistrza. Od tej pory Lemurek nosi imię Fido, a Marysia oznajmiła, że imię kojarzy jej się z nazwiskiem patrona biblioteki - Fiedlera. Dla dzieci przygotowaliśmy moc atrakcji. Przez cały czas można było zrobić sobie zdjęcia z postaciami bajkowymi, m.in. z Lemurem w "Bajkowym dniu z fotografią". Pani Kinga Szymanowska ze Studia 15 wykonywała profesjonalnym sprzętem zdjęcia w strojach bajkowych, które można było otrzymać na własność. Natomiast w wypożyczalni zorganizowano konkurs plastyczny, w którym dzieci malowały ulubione postacie, a każda praca została nagrodzona. W Strefie Animacji odbywały się konkursy, gry i zabawy. Miłośnicy bajek mogli w tym czasie w Sali Arkady oglądać bajki dla dzieci: "Moja mama Gorylica" oraz "Pamiętniki tatusia Muminka". Specjalnym gościem Nocy Bibliotek był Piotr Witon, który prowadził warsztaty literacko-teatralne dla dzieci związane z Misiem Paddingtonem. Strefę Multimedialną, którą kojarzymy z cichą pracą, zmieniliśmy w arenę gier planszowych, gdzie uczestnicy mogli zmierzyć się z wiedźmami i zaklęciami podczas rozgrywek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa rodzinna pt. "Escape Room". W ramach zasad gry, uczestnicy mieli znaleźć pudełka w których zawarto pytania. O godzinie 17.00 rozpczął się uroczysty finisaż wystawy " Autorskie wzory na tkaninach" autorstwa Romy Cegielnej-Szczuraszek. Noc Bibliotek podsumował Alek Rogoziński, dziennikarz, pisarz komedii kryminalnych i powieści obyczajowych i pisarz Paweł Płaczek, dziennikarz i autor książek kulinarnych. W trakcie wydarzenia pomagali harcerze z Hufca Krotoszyn.

foterdziecko