Nasza biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Mozna wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich książki.  Działania podejmowane w bibliotece wspierają zaspokajanie potrzeb czytelniczych, rozwijają zainteresowania i zamiłowanie do ksiązek.

Noc Bibliotek 2023 w SP 2 - To będzie niezapomniana noc z Gregiem Heffleyem i jego niesamowitymi przygodami. W programie m.in.:

poszukiwanie zaginionych okładek z kodami QR,
quiz wiedzy o Gregu w aplikacji Kahoot,
tor przeszkód,
tworzenie komiksu ,,Greg w naszej szkole",
wspólne zamawianie pizzy,
szkolne kino - Dziennik Cwaniaczka

Literatura piękna dla dzieci i młodzieży.
Komiksy dla dzieci.

Goleniów

ul. Szarych Szeregów 14

Noc Bibliotek 2023
Czy do biblioteki można przyjść nocą i fantastycznie się bawić? Oczywiście, że tak. Uczestnicy przeżyli niezapomnianą noc z Gregiem Heffleyem i jego niesamowitymi przygodami. W piątkowy wieczór 6 października po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się ,, Noc Bibliotek", która trwała w godzinach od 20.00 do 6.00. To ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. Hasło tegorocznej edycji brzmiało ,,Absurd nie czytać". Do biblioteki na noc pełną wrażeń przybyli uczniowie klas 4 - 7 niosąc ze sobą śpiwory, koce, karimaty i poduszki. Tej wyjątkowej nocy nikt nie mógł narzekać na nudę. Atrakcji nie zabrakło do późnych godzin nocnych. W programie nocy znalazły się poszukiwania zaginionych okładek z kodami QR, quiz wiedzy o Gregu, układanie części  ,,Dziennika Cwaniaczka" na czas, tworzenie komiksu ,,Greg w naszej szkole", tor przeszkód podczas których uczestnicy mogli sprawdzić swoje super moce i wiedzę. Oczywiście był czas na kolację i wspólne zamawianie pizzy, która była przepyszna. Po północy odbyła sie projekcja filmu ,,Dziennik Cwaniaczka", a po filmie przyszedł czas na kolejne nocne zabawy i spacery po szkole. Widok uśmiechniętych buzi był dla nas największą nagrodą i pytania kiedy bedzie następna noc. Dziękujemy za świetną zabawę. Organizatorki: Magdalena Mielczarek, Jolanta Miękus, Małgorzata Chamera.