Informacje o bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynieto samorządowa instytucja kultury, która swoim działaniem obejmuje obszarwojewództwa warmińsko-mazurskiego. Mieści się w północno-wschodniejczęści Polski, w stolicy regionu, liczącej około 170 tys. mieszkańców.Jest instytucją publicznie dostępną dla wszystkich. Każdy obywatel bezpłatnie znajdziew niej coś dla siebie. Niezależnie od tego czy trafił do nas podczas wakacji w Olsztynie,czy jest stałym użytkownikiem Biblioteki od lat. Największe korzyści dajeużytkownikom posiadanie karty bibliotecznej, która uprawnia do pełnego korzystaniaz całej oferty placówki. W Bibliotece obowiązuje regulamin, którego celem jestochrona interesów wszystkich użytkowników tak, aby każdy w równym stopniu mógłkorzystać z usług.Godziny pracy Biblioteki dostosowane są do osób uczących się, pracujących,tych, którzy odwiedzają Olsztyn jedynie w weekendy, jak i tych, którzy nie mająjuż obowiązków zawodowych i swobodnie dysponują czasem. Dostęp do ofertyBiblioteki ułatwia serwis internetowy – 24 godziny na dobę dostarczającyinformację o zbiorach, wydarzeniach, godzinach otwarcia czy zasadach panującychw Bibliotece. Dzięki stronie www skontaktujesz się z bibliotekarzem,sprawdzisz, czy interesujący Cię materiał jest aktualnie dostępny w Bibliotece,zaproponujesz, jakie książki i inne materiały powinniśmy zakupić do zbiorów.To wszystko na www.wbp.olsztyn.pl.

Godziny wydarzenia

17.00-21.30

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Książki związane z psychologią, świadomością i podświadomością, biografie.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Olsztyn

  • Kod pocztowy

    10-117

  • Adres

    1 Maja 5

  • Strona

    https://www.wbp.olsztyn.pl

[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

Kiedy bibliotekę wypełnia ambient, dziesiątki barw i setki gości to można mieć pewność, że to Noc Bibliotek w WBP Olsztyn! Dziś mamy dla Was kolejną porcję zdjęć – sprawdźcie, co robiły u nas wielkie ptaszyska, ile tancerek wypełniło korytarze, kto podniósł dwumetrowy młot i ile rogów miała… wesoła trefnisia!
Było Was kilkaset – tak jest – kilkaset! Kto oglądał np. Teleexpress TVP, ten wie, jakie wrażenie zrobiła ta impreza! Korytarze i grzbiety książek pękały w szwach! Dziś przychodzimy do Was z pierwszą częścią kolorowych wspomnień!
Za nami czytania baśni najmłodszym przez Wróżkę Dobra w bajkowym namiocie, zwiedzanie obrazów Dalego w wirtualnej rzeczywistości (po odebraniu biletu od literackiej Pszczoły!), wykłady o książkach malutkich jak pudełka zapałek i wielkch jak telewizory, wspólne czytanie dreszczoczytanek grozy dla dorosłych, warsztat muzyki eksperymentalnej i tworzenia soundtracków  z DJ Glebą, tworzenie pocztówek na prawie stuletniej prasie ADANA dzięki naszej Pracowni Starych Technk Drukarskich, rozmowy o dziennikarstwie w ramach 15-lecia naszego pisma kulturalno-literackiego „VariArt”, tworzenie kolaży poetyckich na pocztówkach w ramach wspominania Wisławy Szymborskiej, wspólne tańce z grupą aktorów i tancerzy współczesnych i mnóstwo wygłupów na naszej fotościanie!
Literatura po raz kolejny połączyła Czytelników, Artystów i Instytucje, a biblioteka kolejny raz pokazała, że jest idealnym miejscem na rzeczywiste sprawy i absurdalne marzenia! :)
 
 

foterdziecko