DoMowy – rodzinne historie o słowach 2019 – dołączcie do programu!

Zapraszamy biblioteki do organizacji warsztatów słowotwórczych w ramach programu DoMowy – rodzinne historie o słowach, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019. 

Zapraszamy biblioteki do organizacji warsztatów słowotwórczych w ramach programu DoMowy – rodzinne historie o słowach, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019.

Dzieci (młodsze i starsze, z rodzicami/opiekunami, ew. samodzielnie) biorą udział w warsztatach, podczas których:

  • wspólnie twórczo bawią się polszczyzną
  • dzielą się przyniesionymi na warsztaty dziecięcymi „przekrętami” i oryginalnymi powiedzonkami, które istnieją w ich rodzinach, np. wymyśliły je dzieci i zostały w rodzinnym „obiegu”,
  • przyglądają się swojemu językowi i utrwalają piękne, zabawne i odkrywcze wynalazki językowe w słowno-obrazkowej formie.

Bibliotekarze korzystają z rozbudowanego pakietu materiałów edukacyjnych, w tym scenariusza warsztatów oraz otrzymują książki rozwijające wyobraźnię językową. 

Mapa i lista bibliotek w programie: domowy.ceo.org.pl/mapa

Każda z 68 bibliotek przyjętych do programu – gratulujemy (słowo)twórczym bbliotekarkom i bibliotekarzom! – otrzymała jako wsparcie pakiet programu:

  • 3 tytuły z listy książek polecanej przez nasz program: domowy.ceo.org.pl/ksiazki, inspirujące i wzbogacające wiedzę o języku, a wśród nich m. in. „Jak przekręcać i przeklinać” Michała Rusinka Wydawnictwa Znak i „Niedorajda” Michała Rusinka Wydawnictwa Agora.  
  • instrukcję korzystania z naszych materiałów edukacyjnych: domowy.ceo.org.pl/materialy-edukacyjne

Wszystkie biblioteki przyjęte do programu DoMowy twórczo korzystają z przygotowanych przez nas materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie:

Po warsztacie biblioteka przedstawia jego efekty: skany/zdjęcia prac dzieci, dodając je wraz z opisem przebiegu warsztatu na swoim koncie: domowy.ceo.org.pl/logowanie; szczegóły w regulaminie programu.

Wszystkim bibliotekom zarejestrowanym w programie, które zrealizują warsztat DoMowy do 5 października 2019 r. i prześlą nam jego efekty, wyślemy elektroniczne dyplomy, a najciekawsze prace wykorzystamy w jesiennej publikacji programu.

foterdziecko