Informacje o bibliotece

Biblioteka szkolna posiada około 12 tysięcy zbiorów. Większość z nich to stare i nieaktualne wydania. Od roku pozyskuję nowe książki, aby dzieci i młodzież mogły korzystać z nowości wydawniczych. Ponieważ dysponuję ogranicznym zbiorem staram się zachęcić do czytania organizując w trakcie roku szkolnego wiele lekcji bibliotecznych dotyczących literatury, historii oraz sztuki. W tym roku w bibliotece zaczął działać klub gier planszowych oraz szkolne koło biblioteczne. 

Godziny wydarzenia

18:00-20:00

Plan wydarzeń

Wydarzenie odbędzie się 6 października w godzinach 18:00-20:00. Uczestnikami zajęć będą przede wszystkim dzieci z klas 0-4. 

Projekcja filmu "Moja mama gorylica"  - biblioteka zamieni się w salę kinową Dream (wniosę materace, na których uczniowie będą mogli wygodnie leżeć).
Zaprezentowanie dzieciom książki "Księga Dżungli" - wyjaśnienie podpobieństw między historią Jonny i Mowgliego.
Absurdy obrazkowe - wyświetlane będą obrazkowe absurdy - dzieci będą próbowały je zinterpretować.
Odczytanie dzieciom kilku makabresek Stanisława Jachowicza.
Rozdanie dzieciom kolorowanek gorylicy oraz wypożyczenie książek "Księga Dżungli". 

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Potrzebujemy nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży. 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Radom

  • Kod pocztowy

    26-600

  • Adres

    ul. Stefana Jaracza 8

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

ABSURDALNY WIECZÓR! 
Jakże to? W piątkowy wieczór uczniowie idą do szkoły?! Na 18:00? Niemożliwe! To absurd!
A jednak.
Tym razem sala biblioteczna zamieniła się w salę kinową. Projekcję filmu „Moja mama gorylica” obejrzeli uczniowie klas 0-V. Na dodatkowe zajęcia przyszło 100 dzieci! Po obejrzeniu filmu bibliotekarz zainicjował dyskusję na temat wychowywania dzieci przez zwierzęta. Nakierował uczniów na znajomość innych tekstów literackich oraz kinematograficznych przedstawiających podobną sytuację bohaterów. Uczestnicy zajęć doszukiwali się podobieństw między obejrzanym filmem a książką „Księga Dżungli”. Następnie uczniowie interpretowali absurdalne obrazki wyświetlane na tablicy interaktywnej. Krótkie omówienie filmu oraz obrazków pozwoliło uczniom zrozumieć pojęcie absurdu. W ostatniej części zajęć wspólnie śmieliśmy się z makabresek Stanisława Jachowicza odczytanych przez dzieci oraz bibliotekarza. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki oraz wypożyczały różne wydania książki „Księga Dżungli”. 
Weekend w szkole to już nie absurd.
Tak działa tylko NOC BIBLIOTEK w PSP nr 28!

foterdziecko