Informacje o bibliotece

Bi­blio­te­ka Pe­da­go­gicz­na w Ko­ni­nie wraz z fi­lia­mi: w Ko­le, Słup­cy i Tur­ku, dzia­ła na te­re­nie wo­je­wódz­twa wiel­ko­pol­skie­go słu­żąc wszyst­kim za­in­te­re­so­wa­nym oso­bom, a w szcze­gól­no­ści na­uczy­cie­lom. Na­szą naj­waż­niej­szą dzia­łal­no­ścią jest gro­ma­dze­nie za­so­bów: ksią­żek, cza­so­pism i zbio­rów spe­cjal­nych. Pro­fil księ­go­zbio­ru to li­te­ra­tu­ra z za­kre­su pe­da­go­gi­ki, psy­cho­lo­gii i so­cjo­lo­gii. W zbio­rach po­sia­da­my rów­nież li­te­ra­tu­rę na­uko­wą, popularnona­uko­wą z róż­nych dzie­dzin wie­dzy, li­te­ra­tu­rę pięk­ną w tym be­le­try­sty­kę. Ofe­ru­je­my du­ży wy­bór cza­so­pism pe­da­go­gicz­nych, psy­cho­lo­gicz­nych i oświa­to­wych.

Godziny wydarzenia

6-7.10.2023 r.

Plan wydarzeń

NOC BIBLIOTEK w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie:

Absurd nie czytać: sensoryczna podróż w ciemności - warsztaty sensoryczne dla dzieci 5,6-letnich z Przedszkola nr 8 im. Janka Wędrowcnzika w Koninie,
Nauka czytania - zestawienie bibliograficzne,
Absurd nie czytać - wystawa książek,
Potwory w literaturze - wystawa książek,
Spotkanie autorskie z Andrzejem Wasilewskim,

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Przyjmiemy książki: beletrystyka, psychologiczno-pedagogiczne i popularno-naukowe.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Konin

  • Kod pocztowy

    62-510

  • Adres

    ul. Przemysłowa 7

  • Strona

    https://pbp.cdnkonin.pl%20

Podziel się
[sc_night_history]
Relacja z wydarzenia

Noc Bibliotek to wyjątkowe wydarzenie w naszej bibliotece, które odbywa się co roku przyciągając miłośników książek oraz pasjonatów kultury.  Noc Bibliotek rozpoczęliśmy od udekorowania pomieszczeń Biblioteki kolorowymi plakatami, książkami i tajemniczymi latarniami. Wszędzie panowała niepowtarzalna atmosfera oczekiwania, jakby magia literatury unosiła się w powietrzu dzięki zorganizowanej wystawie „Potwory w literaturze” oraz „Absurd nie czytać”.
Następnie grupa dzieci z Przedszkola nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie wzięła udział w warsztatach literacko-sensorycznych  „Absurd nie czytać: sensoryczna podróż w ciemności”. Podczas zajęć dzieci w pełni wykorzystały możliwość rozwijania swoich zmysłów i wyobraźni. Zorganizowane warsztaty dowiodły, że nauka i zabawa nie zawsze muszą odbywać się przy jasnym świetle. Ciemność stała się inspiracją do odkrywania nowych doświadczeń.
Kolejnym punktem Nocy Bibliotek w naszej Bibliotece było spotkanie autorskie z lokalnym pisarzem p. Andrzejem Wasilewskim. Autor opowiadał o swoich twórczych procesach, inspiracjach i próbach wydawania książek. Każdy mógł zadać pytania i dowiedzieć się, jak to jest być pisarzem na co dzień. To spotkanie dostarczyło wielu wrażeń dla tych, którzy marzą o napisaniu własnej książki.
Noc Bibliotek okazała się być nie tylko wyjątkową okazją do zdobycia nowej wiedzy i przeżycia fascynujących chwil z literaturą, oraz doskonałym sposobem na integrację z innymi miłośnikami książek.
 

foterdziecko